MŠ Horní Kruty "Každý den s úsměvem"

MŠ Horní Kruty

Spustili jsme pro vás nové webové stránky

Dobrovolná práce pro děti

1: Jak se kreslí? Jablíčko

Milé děti (prostřednictvím rodičů), umíte už nakreslit jablíčko? Zkuste je nakreslit podle našeho návodu na obrázku nebo si na prokliku vytiskněte šablonu. Na té ji můžete nejdříve obtahovat. Nezapomeňte se výsledným obrázkem pochlubit.

2: Paměťové cvičení podle písmenkových kartiček se 4 obrázky

Dnes si procvičíme paměť. Zadívejte se na 5 vteřin na obrázek, maminka nebo tatínek vám to stopne, pak obrázek zakryje a vy zkuste říci, kde co bylo.

3: Naučte se správné hygieně ve společnosti

Milé děti, hygiena je v těchto dnech zvláště důležitá. Pojďme si vyplnit jednu takovou hygienickou stránku z Hlavičkových úkolů.

Naučte se s námi jednoduchou říkanku! Milí rodiče, popovídejte si s dítětem, kdy a proč je nutné si umývat ruce: před jídlem, po návštěvě toalety, po příchodu z hřiště apod.

4: Jak procvičovat ruku předškoláka před psaním

Uvolňovací cviky jsou důležitou součástí při přípravě dítěte pro psaní. Často totiž děti neumějí dostatečně horní končetinu, ruku a prsty a volně s nimi pohybovat, plynout po papíře. Zkuste to s paní učitelkou Irenou jako Baruška! Jak vám to šlo? Pochlubte se!

JAK PROCVIČOVAT RUKU POMOCÍ ŠTĚTCE A JAK MALOVAT VODOVKAMI

Zkuste dát dítěti velký papír, štětec a vodu a nechte jej trénovat správný pohyb a úchop pod vedením paní učitelky Ireny!

JAK SPRÁVNĚ DRŽET TUŽKU

Milé děti, abyste si mohly krásně úkoly vyplňovat, nestačí jen tužku chytit do ruky, ale je potřeba ji správně držet. Budete to umět stejně krásně jako Baruška s ergonomickou tužkou? Vyzkoušejte si to! Tužka je dostání na prochytrehlavicky.cz.

JAK SE KOULÍ JABLÍČKO

Procvičte si s dítětem uvolnění ruky vestoje pomocí jednoduchého úkolu s říkankou! Materiál k vytištění naleznete zde.

SLEPIČKA A TUKAN - PROCVIČENÍ K UVOLNĚNÍ ZÁPĚSTÍ

Vytečkujte orámovanou část stránky, jako když slepička rychle zobe zrníčka. POZOR, nedělej kolečka, pouze rychle a jemně uhoď špičkou tužky do papíru.  Dítě musí mít uvolněné zápěstí, kterým lehce pohybuje. Maminka nebo tatínek vám cvičení vytiskne a nezapomeňte se nám svým výtvorem pochlubit.

5: Paměťové cvičení podle písmenkových kartiček se 4 obrázky

Ahoj děti! Dnes si opět procvičíme paměť. Zadívejte se po dobu 5 vteřin na obrázky, maminka nebo tatínek vám to stopne, pak obrázky zakryje a vy zkuste říci, kde co bylo. Používejte spojení jako: v pravém horním rohu …, v levém horním rohu …, apod. Také můžete říct, co jednotlivé obrázky jsou, např. že čert je pohádková postava, opice zvíře, a které obrázky k sobě patří. Na závěr můžeš u všech slov určit první a poslední hlásku a počet slabik.

6: Spojování obrázků z hlavičkových úkolů

Dneska si vyzkoušíme s dětmi spojovačky, ty mají děti zvláště v oblibě. Milé děti, v příloze naleznete 8 různých obrázků a vaším úkolem bude spojit vždy 2 obrázky, které k sobě patří. Nejprve si s dítětem řekněte, co jednotlivé obrázky znamenají. Ve videu se podívejte, jak tento úkol zvládl předškolák Adámek.

A teď si spojovačku vyzkoušejte, děti, samy. Maminka nebo tatínek vám ji vytiskne a nezapomeňte se nám svým výtvorem pochlubit

BÁSNIČKA K SVÁTKU KAŽDÝ DEN

Popřejte svým blízkým originální básničkou k svátku.

POHÁDKA O ZVÍŘÁTKÁCH NA DOBROU NOC

Pohádky neodmyslitelně patří k dětství, proto jsme si pro vás připravili seriál pohádek z tvorby našich maminek. Pohádky si můžete jednoduše vytisknout!

jaro_zdarma_2018.pdf (1.02 kB)

Info e-mailem

Dnes je 8.3.2021

Svátek má Gabriela