Příchod dětí: od 6:30 hod. podle potřeb rodičů; ranní filtr provádí pedagogické pracovnice při příchodu dítěte do MŠ (viz. zápisy v sešitě)
Spontánní hra: frekvence zařazení během dne - až pětkrát denně
Zařazení v režimu dne:
Činnosti dětí řízené pedagogem:
Pohybové aktivity:
Pobyt venku: pozemek využívaný k pohyb. aktivitě - zahrada MŠ včetně pískoviště ( 28 m2, pískoviště je zakryté ochrannou sítí, výměna písku je cca 1 x za 2 roky ), průlezek, skluzavky, houpaček, 3 pružinových houpadel, 2 zahradních domečků ( v letním období využití brouzdaliště na zahradě MŠ ).
Délka pobytu venku: 2-3 hodiny (včetně odpolední zájmové činnosti)
Způsob využití pobytu venku: pohyb. aktivity dětí, sledování dění v přírodě, pozorování rostlin a živočichů, dopravních prostředků, pracovních aktivit dospělých, nácvik správného a bezpečného chování na ulici apod.
Odpočinek, spánek: zařazení v režimu dne - po obědě od 12:15. hod.,respektování individuálních potřeb dítěte (zklidnění na lůžku, popř. podložce, poslech pohádky, děti, které nespí, vstávají ve 13:30 hod. - klidné hry do 14:15 hod.), uložení podložek, lehátek a lůžkovin
Stravování:
Pitný režim:
Poplatek za stravování: omlouvání dětí z docházky i ze stravování je možné osobně nebo telefonicky den předem do 16:00 hod. Pokud toto nelze, je možné si vyzvednout neodhlášenou stravu 1. den nepřítomnosti dítěte ( do kastrůlku ) ve školní jídelně v době od 11:00 hod. do 11:30 hod.
Poplatek za stravování lze platit v hotovosti (denně od 7:30 do 8:00 hod. a od 13:00 do 13:30 hod.) v kanceláři VŠJ. Ve výjimečných případech bezhotovostně na účet MŠ – po dohodě s ředitelkou MŠ.
Otužování:
K úklidu se používají dezinfekční prostředky.
Denní úklid:
Týdenní úklid:
Nejméně 2x ročně:
1x za tři roky:
Voda používaná v MŠ pochází z obecního vodovodního řadu. Provozovatelem tohoto vodovodu je ENERGIE AG Kolín a.s., který zodpovídá za kvalitu vody.
Tento řád stanoví hygienické požadavky na prostorové podmínky, vybavení, provoz, osvětlení, vytápění, mikroklimatické podmínky, zásobování vodou a úklid předškolního zařízení, zařazeného do rejstříku školských zařízení.
Nezastavěná plocha pozemku u předškolního zařízení určená pro pobyt dětí musí činit nejméně 30 m na jedno dítě. Pozemek musí být oplocen.
Při volbě rostlin a dřevin vysazovaných na pozemek určený pro zařízení předškolního vzdělávání je zohledněna ochrana zdraví dětí a jejich rozumové schopnosti. Vysazené rostliny, travnaté plochy a dřeviny musí být řádně udržovány.
Prostorové podmínky a vnitřní uspořádání předškolního zařízení umožňuje volné hry dětí, odpočinek, osobní hygienu s otužováním a tělesná cvičení.
V MŠ lze použít sdružené osvětlení. Sdruženým osvětlením se rozumí záměrné současné osvětlení denním a doplňujícím umělým světlem během dne.
Pro většinu činností se vyžaduje převažující směr osvětlení zleva a shora.
Zařízení pro předškolní vzdělávání musí mít zajištěny vyhovující mikroklimatické podmínky a vytápění. V denních místnostech určených k trvalému pobytu dětí musí být teplota vzduchu nejméně 20 až 22 °C, teplota v ložnici nesmí při vytápění klesnout pod 18 °C. V umývárně nesmí teplota vzduchu při vytápění klesnout pod 20 °C, na záchodech pod 18 °C. V letním období je nejvyšší přípustná teplota ve třídě 26 °C.
Prostory zařízení pro předškolní vzdělávání určené k trvalému pobytu jsou přímo větratelné.
Zařízení MŠ je zásobeno pitnou vodou – obecní vodovod.
Režim dne v MŠ je stanoven s ohledem na věkové zvláštnosti dětí a jejich biorytmus.
Denní doba pobytu venku je zpravidla 2 hodiny dopoledne, odpoledne se řídí délkou pobytu dětí v MŠ. V zimním i letním období lze délku pobytu venku upravit s ohledem na venkovní teploty. Pobyt venku může být dále zkrácen nebo zcela vynechán pouze při mimořádně nepříznivých klimatických podmínkách a při vzniku nebo možnosti vzniku smogové situace. V letních měsících je provoz MŠ přizpůsoben tak, aby bylo možné provádět spontánní a řízené činnosti dětí ve venkovním prostředí v co největším rozsahu.
Úklid v MŠ se provádí:
Výměna lůžkovin v MŠ se provádí jednou za 3 týdny, výměna ručníků 1 za týden; v případě potřeby ihned.
V MŠ nesmí časový odstup mezi jednotlivými jídly přesáhnout 3 hodiny.
Poskytování stravovacích služeb veřejnosti ve školní jídelně je časově odděleno od stravování žáků ZŠ Horní Kruty - viz. směrnice o školním stravování.
Tento provozní řád nabývá účinnosti dne 19.3.2020 a platí do odvolání.
Vypracovala:
Radka Vedralová
ředitelka MŠ
Dnes je 27.6.2022
Svátek má Ladislav
Státní svátky a významné dny na dnešek:
Zítra má svátek Lubomír
Slunce vychází:4:53
Slunce zapadá:21:13
Název projektu CZ: Šablony III pro MŠ Horní Kruty
Název projektu EN: Templates III for MŠ Horní Kruty
Číslo programu: 02
Název programu: Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání
Číslo výzvy: 02_20_080
Název výzvy: Výzva č. 02_20_080 pro Šablony III - MRR v prioritní ose 3OP
Název projektu dle MS2014+:1 Šablony III pro MŠ Horní Kruty
Registrační číslo projektu dle MS2014+: CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0018182